Кафедра української та російської філології – згуртований колектив справжніх професіоналів, фахівців високої кваліфікації

ГАЄВСЬКА Р.C.
ГАЄВСЬКА Раїса Cергіївна,

учитель української мови і літератури,
спеціаліст вищої категорії,
старший учитель
ЧЕБОСЛАЄВА В.Ф.
ЧЕБОСЛАЄВА Віра Федорівна,

учитель російської мови і літератури,
спеціаліст вищої категорії,
старший учитель
Манжос О.В.
Манжос Олена Володимирівна,

учитель російської мови та літератури,
сцеціаліст вищої категорії

Науково-методична проблема, над якою працює кафедра, - «Впровадження сучасних технологій навчання у навчально-виховний процес – шлях до формування творчої особистості ліцеїста». Діяльність викладачів кафедри гуманітарних дисциплін спрямована на вирішення комплексу завдань: формування усвідомленого ставлення до мови як інтелектуальної, духовної, моральної і культурної цінності, розвиток інтелектуально-креативних здібностей, прагнення до творчого осягнення мистецтва слова.

Показником результативної роботи вчителів-словесників є призові місця ліцеїстів на районних та обласних предметних олімпіадах та конкурсах-захистах наукових робіт МАН.

Щороку наші учні виходять призерами в різних конкурсах: знавців української мови им. Петра Яцика, II етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Ефективність роботи кафедри засвідчують також учительські публікації у фахових виданнях: науково-методичному журналі «Вивчаємо українську мову та літературу», журналі «Русский язык и литература в школах Украины».

Викладачі кафедри є постійними авторами науково-методичного збірника «Ліцейські записки», була видана й окрема збірка статей викладачів кафедри гуманітарних дисциплін «Досвід, пошук, роздуми …». Крім того, учителі-словесники мають інші публікації: Гаєвська Р.С. і Сотник Л.І. друкувались у посібнику Харківського товариства Україна – США – Канада «Нас не зітруть із рубрики», Коваленко І.Г. є співавтором посібників «Збірник вправ з української та російської мов для виконання на комп'ютері», «Тиждень російської філології у школі», під редакцією Чебослаєвої В.Ф. вийшов збірник віршів випускників ліцею «Поезія – музика слів».

Учителі-словесники підтримують зв'язок з Харківською спілкою письменників. Ліцеїсти зустрічалися з Ніною Супруненко, Іваном Перепеляком, Віктором Бойком, Елеонорою Булгаковою, Андрієм Костинським та іншими.

Кафедра гуманітарних дисциплін плідно співпрацює з Харківським національним універсітетом імені Г.С. Сковороди, проводяться семінари, круглі столи вчителів-словесників і науковців вузу.

Викладачі-словесники – працелюбні, творчі особистості, свідомі своєї особливої місії у вихованні завтрашніх громадян України. Щоб бути на рівні сучасних умов, вони постійно перебувають у творчих шуканнях, займаються самоосвітою, опановують нові технології, тонкощі сучасного уроку.

04.12.2016
Районний етап конкурсу-захисту МАН з економіки та інформатики
16.11.2016
Фестиваль бального танцю «Осінній вальс» в ліцеї "Професіонал"
15.11.2016
День української писемності та мови в ліцеї "Професіонал"
22.10.2016
Святкування ювілею ліцею "Професіонал"
18.10.2016
Адміністрація ліцею "Професіонал" висловлює подяку!

Ліцей "Професіонал" © 2009-2016