Проект виховної роботи з учнями 1- 4 класів в бібліотеці ліцею «Професіонал»

Вступ до ліцею та включення в навчальну діяльність змінюють соціальний статус дитини, розширюють коло її соціальних контактів, сприяють формуванню навичок самостійності.

Важливого значення в цьому контексті набуває поведінка школяра, усвідомлення ним відповідальності за свої дії та вчинки.

Роль бібліотеки полягає у формуванні особистості шляхом спрямованого розвитку її потенційних можливостей. Виховний вплив здійснюється не одночасно, це систематичний поетапний підхід, метою якого є динамічний та гармонійний розвиток особистості в цілому та конкретної риси характеру.

Формування особистості — це систематична й цілеспрямована діяльність із формування у учнів високої патріотичної свідомості, почуття відданості своїй Вітчизні, готовності до виконання громадського та конституційних обов’язків щодо захисту інтересів Батьківщини; формування таких якостей, як відповідальність і свідомість, уміння підкорювати емоції та керувати собою.

У кожного народу своя особлива національна система виховання. Таким чином, виховна робота з метою формування особистості майбутнього громадянина України сприяє реалізації всіх основних завдань і є для цього необхідною умовою.

Мета — виховати свідомого громадянина України, який поважає історичне минуле свого народу й толерантно ставиться до культурних та національних здобутків інших народів; сформувати позитивне ставлення до себе як до частини українського народу, розвивати творчу активність дитини; сприяти формуванню особистості громадянина України.

Завдання бібліотеки:
- розширити світогляд учнів засобами вивчення українських народних традицій та звичаїв;
- сприяти формуванню прагнення до саморозвитку, самовдосконалення; виявити індивідуальні особливості учнів;
- створити умови для вдосконалення творчих здібностей учнів;
- виховати почуття прекрасного, естетичного смаку.

Принципи:
- принцип самореалізації особистості вчителя та учня в різних видах творчої діяльності;
- принцип реалізації індивідуальних здібностей особистості через колективну творчу діяльність;
- принцип ігрової діяльності як основної частини дозвілля школярів;
- принцип зацікавленості учнів;

Умови реалізації мети виховання:

- організація цікавої позакласної діяльності;
- залучення батьків до творчої діяльності дітей, використання в роботі їхнього досвіду;
- практична робота кожного учня;
- вивчення фольклорної спадщини народу;
- засвоєння знань національної, державної та народної символіки;
- дотримання обрядовості українського народу;
- робота над вивченням і проведенням календарно-обрядових свят;
- опанування народних промислів;
- вивчення народної кухні.

Саме в початковій школі закладаються основи особистості учня, його вміння спостерігати, навчатись, аналізувати, робити певні висновки.

Справжня суть виховної роботи полягає зовсім не в розмовах з дитиною, не в безпосередньому впливові на учня, а в організації його життя.

Методи роботи:
- організаційні;
- словесні;
- наочні;
- опитування;
- робота з обдарованими дітьми;
- рекомендації учням, батькам.

Основні форми роботи:
- конкурсно-розважальні програми;
- родинні свята;
- оформлення альбомів;
- бесіди;
- зустрічі;
- анкетування;
- усні журнали;
- пізнавальні години;
- круглі столи;
- конкурси малюнків;
- твори-мініатюри;
- театралізовані дійства;

Очікувані результати:
- сформована громадянська свідомість;
- сприйняття та розуміння національної ідеї;
- сформоване почуття патріотизму;
- шанобливе ставлення до книги, мови, історії, культури народу;
- сформоване почуття гідності; поваги до державних та родинних законів, звичаїв, традицій.

20.02.2017
Тиждень іноземних мов
15.02.2017
С Днем народження!
08.02.2017
Майстер-класи для педагогів Київського району від учителів НВК
08.02.2017
Зустріч учнів з інспектором Управління патрульної поліції Кульбачною М.М.
07.02.2017
Розпочалась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року