Забезпеченність навчально-методичною та довідковою літературою навчально-виховного процесу ліцею “Професіонал”

Бібліотека ліцею здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчального-виховного процесу ліцею згідно з керівними документами, плану роботи ліцею та річним планом бібліотеки, який координується планом виховної роботи ліцею.

Бібліотечний фонд складається з довідково-енциклопедичних, інформаційних видань з питань методики навчання, підручників, посібників і дидактичних матеріалів відповідних до вимог навчальних програм рекомендовваних МОН України, художньої літератури, періодичних видань , кінодокументів, компакт-дисків та інших носіїв інформації, що відповідають змісту навчання в ліцеї, його інформаційним і виховним функціям.

Читачі обслуговуються в режимі абонементу та читального залу де можна ознайомитись з новою літературою, попрацювати з періодичними виданнями, енциклопедіями, довідниками , словниками, підготуватися до виховних годин.

Режим роботи бібліотеки: з 9-оо до 17-оо.

Фонд бібліотеки складається з:

Назва Кількість
Основний бібліотечний фонд 2217
Художня література 1632
Педагогічна та методична 125
Науково-пізнавальна 304
Довідкова 136
Періодичні видання 11
Підручники 9015

Кількість читачів: 290
Педпрацівників – 25
Учнів – 265

Книговидача (середня) – 11,5%
Відвідування – 10,5%
Забезпеченність підручниками – 100%

Бібліотека має книгосховище (6,2 кв.м) для збереження підручників, а також типове бібліотечне обладнання , предмети бібліотечної техніки, комп’ютер, принтер, телевізор, магнитофон Приміщення бібліотеки естетично оформлене.

В бібліотеці ведеться облік літератури, яка надходить до фонду. Загальна кількість записується в сумарні книги обліку бібліотечного фонду, а індивідуальний облік ведеться в інвентарних книгах та картотеках.

Перелік бібліотечної документації
1. Книга сумарного обліку художньої і галузевої літератури
2. Книга сумарного обліку підручників.
3. Інвентарна книга художньої і галузевої літератури (№ 1,2)
4. Книга обліку книг, прийнятих замість загублених
5. Формуляри читачів, вкладиші у формуляри (підручники видаються кажному читачеві в бібліотеці)
6. Щоденник роботи бібліотеки.
7. План роботи бібліотеки.
8. Картотека руху підручників
9. Картотека виконаних довідок
10. Картотека ліцейських видань.
11. Картотека періодичних видань.
12. Систематична картотека газетно-журнальних статей
13. Краєзнавча картотека
14. Картотека аудіовізуальних матеріалів.

Створено алфавітний та систематичний каталог Ведеться робота по створенню автоматизованного обліку підручників.

Популяризація літератури здійснюється шляхом оформлення тематичних виставок книг, індивідуальних бесід з учнями, проведення масових заходів.

За період з 1 вересня 2013 до 1 квітня 2014 в бібліотеці проведено або плануються такі виставки :  Буду я навчатись мови золотої
 Обряди та свята України
 Як тебе не любити, Харкове мій
 Куточок правової освіти
 Мистецтво бути читачем (до Всеукраїнського дня бібліотек)
 Шануймо наших вчителів (до Дня вчителя)
 Предметний тиждень в школі
 Вогонь наш ворог – вогонь наш друг
 Шляхами подвигу і слави
 У письменника ювілей (Шевченко Т.Г., Гоголь М.В.,Ж.Верна)

Для більш оперативного доведення інформації до користувачів бібліотеки випускається бюлетень нових надходжень “Увага! До бібліотеки надійшли...”, рекомендаційні списки літератури з економіки, психології, фізики, математики.

Згідно з наказом МОН України з метою поліпшення роботи щодо зберігання підручника та книги, виховання поваги до праці людей, які їх створюють, а також залучення підростаючого покоління до книги, як джерела знань, культурних надбань та цінностей народу в ліцеї щорічно проводиться Всеукраїнська акція “Живи, книго!”.

26.06.2017
Англійській табір в ліцеї Професіонал
04.06.2017
30 травня 2017 у ліцеї пройшла педагогічна рада.
28.05.2017
Останній дзвоник 2017 (ДОДАНО НОВІ ФОТО)
25.05.2017
Вітання Голови Харківської обласної державної адміністрації